make 3.81-b3 - en to nl translation catalogue (371 entries)

en: 
    # %u `vpath' search paths.
nl: 
    # %u 'vpath'-zoekpaden.

en: 
    # %u implicit rules, %u
nl: 
    # %u impliciete regels, %u

en: 
    # %u pattern-specific variable values
nl: 
    # %u patroonspecifieke variabelewaarden

en: 
    # Directories
nl: 
    # Mappen

en: 
    # Files
nl: 
    # Bestanden

en: 
    # Finished Make data base on %s
nl: 
    # Make-gegevensbank voltooid op %s

en: 
    # General (`VPATH' variable) search path:
    #
nl: 
    # Algemeen zoekpad ('VPATH'-variabele):
    #

en: 
    # Implicit Rules
nl: 
    # Impliciete regels

en: 
    # Make data base, printed on %s
nl: 
    # Make-gegevensbank, weergegeven op %s

en: 
    # No general (`VPATH' variable) search path.
nl: 
    # Geen algemeen zoekpad ('VPATH'-variabele).

en: 
    # No implicit rules.
nl: 
    # Geen impliciete regels.

en: 
    # No pattern-specific variable values.
nl: 
    # Geen patroonspecifieke variabelewaarden

en: 
    # Pattern-specific Variable Values
nl: 
    # Patroonspecifieke variabelewaarden

en: 
    # VPATH Search Paths
nl: 
    # VPATH-zoekpaden

en: 
    # Variables
nl: 
    # Variabelen

en: 
    # files hash-table stats:
    #
nl: 
    # hashtabel-statistieken van bestanden:
    #

en: 
    %sThis program built for %s
nl: 
    %sDit programma is gemaakt voor %s

en: 
    %sThis program built for %s (%s)
nl: 
    %sDit programma is gemaakt voor %s (%s)

en: 
    Counted %d args in failed launch
nl: 
    %d argumenten geteld bij mislukte start

en: 
    This program built for %s
nl: 
    Dit programma is gemaakt voor %s

en: 
    This program built for %s (%s)
nl: 
    Dit programma is gemaakt voor %s (%s)

en:   --debug[=FLAGS]             Print various types of debugging information.
nl:   --debug[=VLAGGEN]           Verschillende soorten debuginformatie weergeven.

en:   --no-print-directory        Turn off -w, even if it was turned on implicitly.
nl:   --no-print-directory        Optie -w uitzetten, zelfs als het impliciet aangezet was.

en:   --warn-undefined-variables  Warn when an undefined variable is referenced.
nl:   --warn-undefined-variables  Waarschuwen als naar een ongedefinieerde variabele wordt verwezen.

en:   -B, --always-make           Unconditionally make all targets.
nl:   -B, --always-make           Onvoorwaardelijk alle doelen maken.

en:   -C DIRECTORY, --directory=DIRECTORY
                                  Change to DIRECTORY before doing anything.
nl:   -C MAP, --directory=MAP     Naar MAP gaan alvorens iets te doen.

en:   -I DIRECTORY, --include-dir=DIRECTORY
                                  Search DIRECTORY for included makefiles.
nl:   -I MAP, --include-dir=MAP   MAP doorzoeken naar ingesloten makefiles.

en:   -L, --check-symlink-times   Use the latest mtime between symlinks and target.
nl:   -L, --check-symlink-times   De laatste mtime tussen symbolische koppeling en doel gebruiken.

en:   -R, --no-builtin-variables  Disable the built-in variable settings.
nl:   -R, --no-builtin-variables  Ingebouwde variabele-instellingen uitzetten.

en:   -S, --no-keep-going, --stop
                                  Turns off -k.
nl:   -S, --no-keep-going, --stop Optie -k uitzetten.

en:   -W FILE, --what-if=FILE, --new-file=FILE, --assume-new=FILE
                                  Consider FILE to be infinitely new.
nl:   -W BESTAND, --what-if=BESTAND, --new-file=BESTAND, --assume-new=BESTAND
                                  BESTAND als oneindig nieuw beschouwen.

en:   -b, -m                      Ignored for compatibility.
nl:   -b, -m                      Genegeerd voor compatibiliteit.

en:   -d                          Print lots of debugging information.
nl:   -d                          Veel informatie weergeven voor het debuggen.

en:   -e, --environment-overrides
                                  Environment variables override makefiles.
nl:   -e, --environment-overrides Omgevingsvariabelen gaan boven makefiles.

en:   -f FILE, --file=FILE, --makefile=FILE
                                  Read FILE as a makefile.
nl:   -f BESTAND, --file=BESTAND, --makefile=BESTAND
                                  BESTAND lezen als een makefile.

en:   -h, --help                  Print this message and exit.
nl:   -h, --help                  Dit bericht weergeven en stoppen.

en:   -i, --ignore-errors         Ignore errors from commands.
nl:   -i, --ignore-errors         Fouten van opdrachten negeren.

en:   -j [N], --jobs[=N]          Allow N jobs at once; infinite jobs with no arg.
nl:   -j [N], --jobs[=N]          N taken tegelijk toestaan; oneindig bij geen argument.

en:   -k, --keep-going            Keep going when some targets can't be made.
nl:   -k, --keep-going            Doorgaan als sommige doelen niet gemaakt kunnen worden.

en:   -l [N], --load-average[=N], --max-load[=N]
                                  Don't start multiple jobs unless load is below N.
nl:   -l [N], --load-average[=N], --max-load[=N]
                                  Niet meerdere taken starten, behalve als systeembelasting lager is dan N.

en:   -n, --just-print, --dry-run, --recon
                                  Don't actually run any commands; just print them.
nl:   -n, --just-print, --dry-run, --recon
                                  Opdrachten niet uitvoeren, alleen weergeven.

en:   -o FILE, --old-file=FILE, --assume-old=FILE
                                  Consider FILE to be very old and don't remake it.
nl:   -o BESTAND, --old-file=BESTAND, --assume-old=BESTAND
                                  BESTAND als erg oud beschouwen en niet opnieuw maken.

en:   -p, --print-data-base       Print make's internal database.
nl:   -p, --print-data-base       Interne gegevensbank van 'make' weergeven.

en:   -q, --question              Run no commands; exit status says if up to date.
nl:   -q, --question              Geen opdrachten uitvoeren; afsluitstatus geeft aan of alles bijgewerkt is.

en:   -r, --no-builtin-rules      Disable the built-in implicit rules.
nl:   -r, --no-builtin-rules      Ingebouwde impliciete regels uitzetten.

en:   -s, --silent, --quiet       Don't echo commands.
nl:   -s, --silent, --quiet       Opdrachten niet weergeven.

en:   -t, --touch                 Touch targets instead of remaking them.
nl:   -t, --touch                 Doelen aanraken in plaats van opnieuw maken.

en:   -v, --version               Print the version number of make and exit.
nl:   -v, --version               Versienummer van 'make' weergeven en stoppen.

en:   -w, --print-directory       Print the current directory.
nl:   -w, --print-directory       De huidige map weergeven.

en:   Date %s
nl:   Datum %s

en:   Ignoring VPATH name `%s'.
nl:   VPATH-naam '%s' wordt genegeerd.

en:   uid = %d, gid = %d, mode = 0%o.
nl:   uid = %d, gid = %d, modus = 0%o.

en:  (built-in):
nl:  (ingebouwd):

en:  (core dumped)
nl:  (coredump gemaakt)

en:  (did you mean TAB instead of 8 spaces?)
nl:  (bedoelde u TAB in plaats van 8 spaties?)

en:  (don't care)
nl:  (maakt niet uit)

en:  (from `%s', line %lu)
nl:  (van '%s', regel %lu)

en:  (from `%s', line %lu):
nl:  (van '%s', regel %lu):

en:  (name might be truncated)
nl:  (naam kan afgekapt zijn)

en:  (no default goal)
nl:  (geen standaarddoel)

en:  (no ~ expansion)
nl:  (geen ~-expansie)

en:  (remote)
nl:  (ginds)

en:  (search path)
nl:  (zoekpad)

en:  files,
nl:  bestanden,

en:  impossibilities
nl:  onmogelijkheden

en:  impossibilities in %lu directories.
nl:  onmogelijkheden in %lu mappen.

en:  so far.
nl:  tot nu toe.

en: #  A default, MAKEFILES, or -include/sinclude makefile.
nl: #  Een standaard, of MAKEFILES, of -include/sinclude makefile.

en: #  Also makes:
nl: #  Maakt ook:

en: #  Command-line target.
nl: #  Doel afkomstig van opdrachtregel.

en: #  Commands currently running (THIS IS A BUG).
nl: #  Op dit moment lopende opdrachten (DIT IS EEN PROGRAMMAFOUT).

en: #  Dependencies commands running (THIS IS A BUG).
nl: #  Op dit moment lopende afhankelijkheden-opdrachten (DIT IS EEN PROGRAMMAFOUT).

en: #  Failed to be updated.
nl: #  Bijwerken is mislukt.

en: #  File does not exist.
nl: #  Bestand bestaat niet.

en: #  File has been updated.
nl: #  Bestand is bijgewerkt.

en: #  File has not been updated.
nl: #  Bestand is niet bijgewerkt.

en: #  File is an intermediate prerequisite.
nl: #  Bestand is een tussentijds vereiste.

en: #  File is very old.
nl: #  Bestand is erg oud.

en: #  Implicit rule search has been done.
nl: #  Impliciete regel-zoekopdracht is uitgevoerd.

en: #  Implicit rule search has not been done.
nl: #  Impliciete regel-zoekopdracht is niet uitgevoerd.

en: #  Implicit/static pattern stem: `%s'
nl: #  Impliciete/statische patroonstam: '%s'

en: #  Invalid value in `command_state' member!
nl: #  Ongeldige waarde in 'command_state'-onderdeel!

en: #  Invalid value in `update_status' member!
nl: #  Ongeldige waarde in 'update_status'-onderdeel!

en: #  Last modified %s
nl: #  Laatst gewijzigd %s

en: #  Modification time never checked.
nl: #  Wijzigingstijd is nooit gecontroleerd.

en: #  Needs to be updated (-q is set).
nl: #  Moet worden bijgewerkt (-q is ingesteld).

en: #  Phony target (prerequisite of .PHONY).
nl: #  Nepdoel (vereiste van .PHONY).

en: #  Precious file (prerequisite of .PRECIOUS).
nl: #  Waardevol bestand (vereiste van .PRECIOUS).

en: #  Successfully updated.
nl: #  Succesvol bijgewerkt.

en: #  commands to execute
nl: #  uit te voeren opdrachten

en: # %s (device %d, inode [%d,%d,%d]):
nl: # %s (apparaat %d, inode [%d,%d,%d]):

en: # %s (device %d, inode [%d,%d,%d]): could not be opened.
nl: # %s (apparaat %d, inode [%d,%d,%d]): kan niet worden geopend.

en: # %s (device %ld, inode %ld):
nl: # %s (apparaat %ld, inode %ld):

en: # %s (device %ld, inode %ld): could not be opened.
nl: # %s (apparaat %ld, inode %ld): kan niet worden geopend.

en: # %s (key %s, mtime %d):
nl: # %s (sleutel %s, wijzigingstijd %d):

en: # %s (key %s, mtime %d): could not be opened.
nl: # %s (sleutel %s, wijzigingstijd %d): kan niet worden geopend.

en: # %s: could not be stat'd.
nl: # kan status van %s niet opvragen.

en: # No `vpath' search paths.
nl: # Geen 'vpath'-zoekpaden.

en: # Not a target:
nl: # Geen doel:

en: # variable set hash-table stats:
nl: # variabele verzameling van hashtabel-statistieken:

en: $SHELL changed (was `%s', now `%s')
nl: $SHELL is gewijzigd (was '%s', is nu '%s')

en: %s (line %d) Bad shell context (!unixy && !batch_mode_shell)
nl: %s (regel %d) Onjuiste shell-context (!unixy && !batch_mode_shell)

en: %s is suspending for 30 seconds...
nl: %s slaapt gedurende 30 seconden...

en: %s: Command not found
nl: %s: Opdracht niet gevonden

en: %s: Entering an unknown directory
nl: %s: Een onbekende map wordt binnengegaan

en: %s: Entering directory `%s'
nl: %s: Map '%s' wordt binnengegaan

en: %s: Leaving an unknown directory
nl: %s: Een onbekende map wordt verlaten

en: %s: Leaving directory `%s'
nl: %s: Map '%s' wordt verlaten

en: %s: Shell program not found
nl: %s: Shell-programma niet gevonden

en: %s: Timestamp out of range; substituting %s
nl: %s: Tijdsstempel ligt buiten bereik; wordt vervangen door %s

en: %s: illegal option -- %c
nl: %s: ongeldige optie -- %c

en: %s: invalid option -- %c
nl: %s: ongeldige optie -- %c

en: %s: option `%c%s' doesn't allow an argument
nl: %s: optie '%c%s' staat geen argument toe

en: %s: option `%s' is ambiguous
nl: %s: optie '%s' is niet eenduidig

en: %s: option `%s' requires an argument
nl: %s: optie '%s' vereist een argument

en: %s: option `--%s' doesn't allow an argument
nl: %s: optie '--%s' staat geen argument toe

en: %s: option `-W %s' doesn't allow an argument
nl: %s: optie '-W %s' staat geen argument toe

en: %s: option `-W %s' is ambiguous
nl: %s: optie '-W %s' is niet eenduidig

en: %s: option requires an argument -- %c
nl: %s: optie vereist een argument -- %c

en: %s: unrecognized option `%c%s'
nl: %s: onbekende optie '%c%s'

en: %s: unrecognized option `--%s'
nl: %s: onbekende optie '--%s'

en: %s: user %lu (real %lu), group %lu (real %lu)
nl: %s: gebruiker %lu (echt %lu), groep %lu (echt %lu)

en: %sNo rule to make target `%s'%s
nl: %sEr is geen regel om doel '%s' te maken%s

en: %sNo rule to make target `%s', needed by `%s'%s
nl: %sEr is geen regel om doel '%s' te maken, nodig voor '%s'%s

en: %sThis is free software; see the source for copying conditions.
    %sThere is NO warranty; not even for MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A
    %sPARTICULAR PURPOSE.
nl: %sDit is vrije programmatuur; zie de brontekst voor de kopieervoorwaarden.
    %sEr is GEEN garantie; zelfs niet voor VERHANDELBAARHEID of
    %sGESCHIKTHEID VOOR EEN BEPAALD DOEL.

en: %s[%u]: Entering an unknown directory
nl: %s[%u]: Een onbekende map wordt binnengegaan

en: %s[%u]: Entering directory `%s'
nl: %s[%u]: Map '%s' wordt binnengegaan

en: %s[%u]: Leaving an unknown directory
nl: %s[%u]: Een onbekende map wordt verlaten

en: %s[%u]: Leaving directory `%s'
nl: %s[%u]: Map '%s' wordt verlaten

en: *** Archive member `%s' may be bogus; not deleted
nl: *** Archiefonderdeel '%s' kan foutief zijn; niet verwijderd

en: *** Break.
nl: *** Afgebroken.

en: *** Deleting file `%s'
nl: *** Verwijderen van bestand '%s'

en: *** Deleting intermediate file `%s'
nl: *** Verwijderen van tussentijds bestand '%s'

en: *** Waiting for unfinished jobs....
nl: *** Wachten op onvoltooide taken...

en: *** Warning: .LOW_RESOLUTION_TIME file `%s' has a high resolution time stamp
nl: *** Waarschuwing: .LOW_RESOLUTION_TIME-bestand '%s' heeft een hoge-resolutie tijdsstempel

en: *** [%s] Archive member `%s' may be bogus; not deleted
nl: *** [%s] Archiefonderdeel '%s' kan foutief zijn; niet verwijderd

en: *** [%s] Deleting file `%s'
nl: *** [%s] Verwijderen van bestand '%s'

en: *** [%s] Error %d
nl: *** [%s] Fout %d

en: *** [%s] Error 0x%x
nl: *** [%s] Fout 0x%x

en: *** [%s] Error 0x%x (ignored)
nl: *** [%s] Fout 0x%x (genegeerd)

en: -warning, CTRL-Y will leave sub-process(es) around.
nl: -waarschuwing: CTRL-Y zal subproces(sen) achterlaten.

en: -warning, you may have to re-enable CTRL-Y handling from DCL.
nl: -waarschuwing: mogelijk dient u CTRL-Y-afhandeling opnieuw aan te zetten vanuit DCL.

en: .  Stop.
nl: .  Gestopt.

en: .DEFAULT_GOAL contains more than one target
nl: .DEFAULT_GOAL bevat meer dan één doel

en: .LIBPATTERNS element `%s' is not a pattern
nl: .LIBPATTERNS-element '%s' is geen patroon

en: ; using VPATH name `%s'
nl: ; VPATH-naam '%s' wordt gebruikt

en: Aborted
nl: Afgebroken (abort)

en: Alarm clock
nl: Alarmklok

en: Avoiding implicit rule recursion.
nl: Impliciete regelrecursie wordt ontweken.

en: BUG: num_pattern_rules wrong!  %u != %u
nl: PROGRAMMAFOUT: num_pattern_rules is verkeerd!  %u != %u

en: BUILTIN CD %s
nl: INGEBOUWDE CD %s

en: BUILTIN RM %s
nl: INGEBOUWDE RM %s

en: BUILTIN [%s][%s]
nl: INGEBOUWD [%s][%s]

en: Bad system call
nl: Onjuiste systeemaanroep

en: Broken pipe
nl: Gebroken pijp

en: Bus error
nl: Busfout

en: CPU time limit exceeded
nl: Processortijdsgrens is overschreden

en: Cannot create a temporary file
nl: Kan geen tijdelijk bestand aanmaken

en: Child access
nl: Kindtoegang

en: Child exited
nl: Kind is afgesloten

en: Circular %s <- %s dependency dropped.
nl: Circulaire afhankelijkheid %s <- %s is verworpen.

en: Cleaning up temp batch file %s
nl: Opschonen van tijdelijk batch-bestand %s

en: Cleaning up temporary batch file %s
nl: Opschonen van tijdelijk batch-bestand %s

en: Collisions=%ld/%ld=%.0f%%
nl: Botsingen=%ld/%ld=%.0f%%

en: Commands for `%s' will be ignored in favor of those for `%s'.
nl: Opdrachten voor '%s' zullen worden genegeerd ten gunste van die voor '%s'.

en: Commands for file `%s' were found by implicit rule search,
nl: Opdrachten voor bestand '%s' werden gevonden met impliciete regel-zoekopdracht,

en: Commands of `%s' are being run.
nl: Opdrachten van '%s' worden nu uitgevoerd.

en: Commands were specified for file `%s' at %s:%lu,
nl: Opdrachten waren opgegeven voor bestand '%s' bij %s:%lu,

en: Considering target file `%s'.
nl: Doelbestand '%s' wordt overwogen.

en: Continued
nl: Doorgegaan

en: Could not restore stdin
nl: Kan standaardinvoer niet herstellen

en: Could not restore stdout
nl: Kan standaarduitvoer niet herstellen

en: Couldn't change back to original directory.
nl: Kan niet terugkeren naar oorspronkelijke map.

en: Creating temporary batch file %s
nl: Maken van tijdelijk batch-bestand %s

en: Current time
nl: Huidige tijd

en: Customs won't export: %s
nl: Customs kan niet exporteren: %s

en: Danger signal
nl: Gevaarsignaal

en: EMT trap
nl: Ongeïmplementeerde instructie (EMT)

en: Error spawning, %d
nl: Fout bij proces-start, %d

en: Error, empty command
nl: Fout: lege opdracht

en: Executing %s instead
nl: In plaats daarvan wordt %s uitgevoerd

en: Extraneous text after `%s' directive
nl: Extra tekst na '%s'-opdracht

en: Extraneous text after `endef' directive
nl: Extra tekst na 'endef'-opdracht

en: Failed to remake makefile `%s'.
nl: Opnieuw maken van makefile '%s' is mislukt.

en: Failed to remake target file `%s'.
nl: Opnieuw maken van doelbestand '%s' is mislukt.

en: File `%s' does not exist.
nl: Bestand '%s' bestaat niet.

en: File `%s' was considered already.
nl: Bestand '%s' was al overwogen.

en: File size limit exceeded
nl: Bestandsgroottegrens is overschreden

en: Finished prerequisites of target file `%s'.
nl: Vereisten van doelbestand '%s' zijn voltooid.

en: Finished updating file `%s'.
nl: Bijwerken van bestand '%s' is voltooid.

en: Floating point co-processor not available
nl: Drijvende-komma-co-processor is niet beschikbaar

en: Floating point exception
nl: Drijvende-komma-berekeningsfout

en: Found an implicit rule for `%s'.
nl: Impliciete regel voor '%s' gevonden.

en: Found prerequisite `%s' as VPATH `%s'
nl: Vereiste '%s' gevonden als VPATH '%s'.

en: Giving up on target file `%s'.
nl: Pogingen voor doelbestand '%s' worden gestaakt.

en: Hangup
nl: Afgebroken (HUP)

en: I/O possible
nl: I/O mogelijk

en: IOT trap
nl: Afgebroken (IOT)

en: Illegal Instruction
nl: Onjuiste bewerking

en: Included makefile `%s' was not found.
nl: Ingesloten makefile '%s' is niet gevonden.

en: Information request
nl: Verzoek om informatie

en: Initialized access
nl: Toegang geïnitialiseerd

en: Interrupt
nl: Afgebroken (interrupt)

en: Killed
nl: Afgebroken (killed)

en: Live child 0x%08lx (%s) PID %ld %s
nl: Levend kind 0x%08lx (%s) PID %ld %s

en: Load=%ld/%ld=%.0f%%,
nl: Belasting=%ld/%ld=%.0f%%,

en: Looking for a rule with intermediate file `%s'.
nl: Zoeken naar een regel met tussentijds bestand '%s'.

en: Looking for an implicit rule for `%s'.
nl: Zoeken naar impliciete regel voor '%s'.

en: Looking for archive-member implicit rule for `%s'.
nl: Zoeken naar archiefonderdeel-impliciete regel voor '%s'.

en: Make access
nl: Make-toegang

en: Makefile `%s' might loop; not remaking it.
nl: Makefile '%s' bevat mogelijk een lus; wordt niet opnieuw gemaakt.

en: Makefile `%s' was not found
nl: Makefile '%s' is niet gevonden.

en: Makefile from standard input specified twice.
nl: Makefile op standaardinvoer is dubbel opgegeven.

en: Making `%s' due to always-make flag.
nl: Maken van '%s' vanwege 'always-make'-vlag.

en: Malformed target-specific variable definition
nl: Onjuiste doelspecifieke variabele-definitie

en: Member `%s'%s: %ld bytes at %ld (%ld).
nl: Onderdeel '%s'%s: %ld bytes bij %ld (%ld).

en: Must remake target `%s'.
nl: '%s' moet opnieuw gemaakt worden.

en: No
nl: Geen

en: No commands for `%s' and no prerequisites actually changed.
nl: Er zijn geen opdrachten voor '%s' en geen van de vereisten zijn veranderd.

en: No implicit rule found for `%s'.
nl: Geen impliciete regel voor '%s' gevonden.

en: No need to remake target `%s'
nl: Doel '%s' hoeft niet opnieuw gemaakt te worden

en: No targets
nl: Geen doelen

en: No targets specified and no makefile found
nl: Geen doelen opgegeven en geen makefile gevonden

en: Nothing to be done for `%s'.
nl: Er is niets te doen voor '%s'.

en: Obtained token for child 0x%08lx (%s).
nl: Token verkregen voor kind 0x%08lx (%s).

en: Options:
nl: Opties:

en: Parallel jobs (-j) are not supported on this platform.
nl: Parallele taken (-j) worden op dit platform niet ondersteund.

en: Power failure
nl: Stroomstoring

en: Prerequisite `%s' is newer than target `%s'.
nl: Vereiste '%s' is nieuwer dan doel '%s'.

en: Prerequisite `%s' is older than target `%s'.
nl: Vereiste '%s' is ouder dan doel '%s'.

en: Prerequisite `%s' is order-only for target `%s'.
nl: Vereiste '%s' is alleen-ordenen voor doel '%s'.

en: Prerequisite `%s' of target `%s' does not exist.
nl: Vereiste '%s' van doel '%s' bestaat niet.

en: Profiling timer expired
nl: Profilerende tijdopnemer is verlopen

en: Pruning file `%s'.
nl: Bijknippen van bestand '%s'.

en: Putting child 0x%08lx (%s) PID %ld%s on the chain.
nl: Opname van kind 0x%08lx (%s) PID %ld%s in de ketting.

en: Quit
nl: Afgesloten

en: Re-executing[%u]:
nl: Opnieuw uitvoeren[%u]:

en: Reading makefile `%s'
nl: Lezen van makefile '%s'

en: Reading makefiles...
nl: Lezen van makefiles...

en: Reaping losing child 0x%08lx PID %ld %s
nl: Beëindigen van verliezend kind 0x%08lx PID %ld %s

en: Reaping winning child 0x%08lx PID %ld %s
nl: Beëindigen van winnend kind 0x%08lx PID %ld %s

en: Recently tried and failed to update file `%s'.
nl: Bijwerken van bestand '%s' is recent geprobeerd en mislukt.

en: Recursive variable `%s' references itself (eventually)
nl: Recursieve variabele '%s' verwijst naar zichzelf (uiteindelijk)

en: Redirected error to %s
nl: Foutuitvoer wordt omgeleid naar %s

en: Redirected input from %s
nl: Invoer wordt omgeleid van %s

en: Redirected output to %s
nl: Uitvoer wordt omgeleid naar %s

en: Rejecting impossible implicit prerequisite `%s'.
nl: Onmogelijke impliciete vereiste '%s' wordt verworpen.

en: Rejecting impossible rule prerequisite `%s'.
nl: Onmogelijke regelvereiste '%s' wordt verworpen.

en: Released token for child 0x%08lx (%s).
nl: Token losgelaten voor kind 0x%08lx (%s).

en: Removing child 0x%08lx PID %ld%s from chain.
nl: Verwijderen van kind 0x%08lx PID %ld%s uit ketting.

en: Removing intermediate files...
nl: Verwijderen van tussentijdse bestanden...

en: Report bugs to <bug-make@gnu.org>
nl: Rapporteer programmafouten aan <bug-make@gnu.org>,
    meld fouten in de vertaling aan <vertaling@vrijschrift.org>.

en: Resetting to single job (-j1) mode.
nl: Opnieuw instellen op enkele-taakmodus (-j1).

en: Resource lost
nl: Hulpbron verloren

en: Segmentation fault
nl: Segmentatiefout

en: Still updating file `%s'.
nl: Bestand '%s' wordt nog bijgewerkt.

en: Stopped
nl: Gestopt

en: Stopped (signal)
nl: Gestopt (signaal)

en: Stopped (tty input)
nl: Gestopt (tty-invoer)

en: Stopped (tty output)
nl: Gestopt (tty-uitvoer)

en: Successfully remade target file `%s'.
nl: Doelbestand '%s' is succesvol opnieuw gemaakt.

en: Symbolic links not supported: disabling -L.
nl: Symbolische koppelingen worden niet ondersteund: -L wordt uitgeschakeld.

en: Target `%s' is double-colon and has no prerequisites.
nl: Doel '%s' is dubbele dubbele punt en heeft geen vereisten.

en: Target `%s' not remade because of errors.
nl: Doel '%s' is niet opnieuw gemaakt vanwege fouten.

en: Target file `%s' needs remade under -q.
nl: Doelbestand '%s' moet opnieuw worden gemaakt onder -q.

en: Terminated
nl: Afgebroken (terminated)

en: The prerequisites of `%s' are being made.
nl: De vereisten van '%s' worden nu gemaakt.

en: Trace/breakpoint trap
nl: Breekpunt

en: Trying implicit prerequisite `%s'.
nl: Proberen van impliciete vereiste '%s'.

en: Trying pattern rule with stem `%.*s'.
nl: Patroonregel wordt geprobeerd met stam '%.*s'.

en: Trying rule prerequisite `%s'.
nl: Proberen van regelvereiste '%s'.

en: Unknown builtin command '%s'
nl: Onbekende ingebouwde opdracht '%s'

en: Unknown error %d
nl: Onbekende fout %d

en: Updating goal targets....
nl: Bijwerken van doelen...

en: Updating makefiles....
nl: Bijwerken van makefiles...

en: Urgent I/O condition
nl: Spoedeisende I/O-omstandigheid

en: Usage: %s [options] [target] ...
nl: Gebruik:  %s [opties] [doel] ...

en: User access
nl: Gebruikerstoegang

en: User defined signal 1
nl: Door gebruiker gedefinieerd signaal 1

en: User defined signal 2
nl: Door gebruiker gedefinieerd signaal 2

en: Using default commands for `%s'.
nl: Standaardopdrachten worden gebruikt voor '%s'.

en: Virtual timer expired
nl: Virtuele tijdopnemer is verlopen

en: Warning: Empty redirection
nl: Waarschuwing: lege omleiding

en: Warning: File `%s' has modification time %.2g s in the future
nl: Waarschuwing: bestand '%s' heeft een wijzigingstijd %.2g s in de toekomst

en: Warning: File `%s' has modification time in the future
nl: Waarschuwing: bestand '%s' heeft een wijzigingstijd in de toekomst

en: Window changed
nl: Venster is veranderd

en: [%s] Error %d (ignored)
nl: [%s] Fout %d (genegeerd)

en: `%s' is up to date.
nl: '%s' is bijgewerkt.

en: `override' directive
nl: 'override'-opdracht

en: attempt to use unsupported feature: `%s'
nl: poging tot gebruik van niet-ondersteunde functie: '%s'

en: automatic
nl: automatisch

en: but `%s' is now considered the same file as `%s'.
nl: maar '%s' wordt nu als hetzelfde bestand beschouwd als '%s'.

en: can't allocate %ld bytes for hash table: memory exhausted
nl: kan geen %ld bytes toewijzen voor hashtabel: onvoldoende geheugen

en: can't rename double-colon `%s' to single-colon `%s'
nl: kan dubbele dubbele punt '%s' niet hernoemen tot enkele dubbele punt '%s'

en: can't rename single-colon `%s' to double-colon `%s'
nl: kan enkele dubbele punt '%s' niet hernoemen tot dubbele dubbele punt '%s'

en: cannot enforce load limit:
nl: kan belastingsgrens niet afdwingen:

en: cannot enforce load limits on this operating system
nl: kan belastingsgrenzen niet afdwingen op dit besturingssysteem

en: command line
nl: opdrachtregel

en: commands commence before first target
nl: opdrachten beginnen voor eerste doel

en: creating jobs pipe
nl: maken van taken-pijp

en: default
nl: standaard

en: done sleep(30). Continuing.
nl: klaar met 30 seconden slapen.  Make gaat verder.

en: dup jobserver
nl: dubbele taakserver

en: empty `override' directive
nl: lege 'override'-opdracht

en: empty string invalid as file name
nl: lege tekenreeks is ongeldig als bestandsnaam

en: empty variable name
nl: lege naam van variabele

en: environment
nl: omgeving

en: environment under -e
nl: omgeving onder -e

en: extraneous `%s'
nl: extra '%s'

en: extraneous `endef'
nl: extra 'endef'

en: find_and_set_shell path search set default_shell = %s
nl: find_and_set_shell stelt na doorzoeken van pad default_shell = %s in

en: find_and_set_shell setting default_shell = %s
nl: find_and_set_shell stelt default_shell = %s in

en: first argument to `word' function must be greater than 0
nl: eerste argument van 'word'-functie moet groter zijn dan 0

en: fopen (temporary file)
nl: fopen (tijdelijk bestand)

en: fwrite (temporary file)
nl: fwrite (tijdelijk bestand)

en: init jobserver pipe
nl: initialiseren van taakserver-pijp

en: internal error: `%s' command_state
nl: interne fout: '%s' command_state

en: internal error: invalid --jobserver-fds string `%s'
nl: interne fout: ongeldige tekenreeks '%s' voor --jobserver-fds

en: internal error: multiple --jobserver-fds options
nl: interne fout: meerdere opties --jobserver-fds

en: invalid `override' directive
nl: ongeldige 'override'-opdracht

en: invalid syntax in conditional
nl: ongeldige syntaxis in voorwaardelijk deel

en: lbr$ini_control failed with status = %d
nl: lbr$ini_control is mislukt, status = %d

en: lbr$set_module failed to extract module info, status = %d
nl: uitpakken van module-info door lbr$set_module is mislukt, status = %d

en: missing `endef', unterminated `define'
nl: ontbrekende 'endef', onafgemaakte 'define'

en: missing `endif'
nl: ontbrekende 'endif'

en: missing rule before commands
nl: ontbrekende regel voor opdrachten

en: missing separator%s
nl: ontbrekend scheidingsteken%s

en: missing target pattern
nl: ontbrekend doelpatroon

en: mixed implicit and normal rules
nl: gemengde impliciete en normale regels

en: mixed implicit and static pattern rules
nl: gemengde impliciete en statische patroonregels

en: multiple target patterns
nl: meerdere doelpatronen

en: no
nl: geen

en: no more file handles: could not duplicate stdin
nl: geen bestandshandvatten meer beschikbaar: kan standaardinvoer niet dupliceren

en: no more file handles: could not duplicate stdout
nl: geen bestandshandvatten meer beschikbaar: kan standaarduitvoer niet dupliceren

en: non-numeric first argument to `word' function
nl: niet-numeriek eerste argument van 'word'-functie

en: non-numeric first argument to `wordlist' function
nl: niet-numeriek eerste argument van 'wordlist'-functie

en: non-numeric second argument to `wordlist' function
nl: niet-numeriek tweede argument van 'wordlist'-functie

en: only one `else' per conditional
nl: slechts één 'else' per voorwaardelijk deel

en: prerequisites cannot be defined in command scripts
nl: vereisten kunnen niet in opdrachtscripts gedefinieerd worden

en: read jobs pipe
nl: lezen van taken-pijp

en: spawnvpe: environment space might be exhausted
nl: spawnvpe: mogelijk geen omgevingsruimte meer beschikbaar

en: sys$search failed with %d
nl: sys$search is mislukt met %d

en: target `%s' doesn't match the target pattern
nl: doel '%s' komt niet overeen met doelpatroon

en: target `%s' given more than once in the same rule.
nl: doel '%s' is meerdere keren gegeven in dezelfde regel.

en: target file `%s' has both : and :: entries
nl: doelbestand '%s' heeft zowel ':' als '::' ingangen

en: target pattern contains no `%%'
nl: doelpatroon bevat geen '%%'

en: the `-%c' option requires a non-empty string argument
nl: de optie '-%c' vereist een niet-lege tekenreeks als argument

en: the `-%c' option requires a positive integral argument
nl: de optie '-%c' vereist een positief, geheel argument

en: touch archive member is not available on VMS
nl: het 'touchen' van een archiefonderdeel is niet mogelijk op VMS

en: touch: Archive `%s' does not exist
nl: touch: Archief '%s' bestaat niet

en: touch: Bad return code from ar_member_touch on `%s'
nl: touch: ar_member_touch van '%s' is mislukt

en: touch: Member `%s' does not exist in `%s'
nl: touch: Onderdeel '%s' bestaat niet in '%s'

en: touch: `%s' is not a valid archive
nl: touch: '%s' is geen geldig archief

en: unable to open library `%s' to lookup member `%s'
nl: kan bibliotheek '%s' niet openen om onderdeel '%s' op te zoeken

en: unknown debug level specification `%s'
nl: onbekende aanduiding '%s' voor debug-niveau

en: unknown signal
nl: onbekend signaal

en: unlink (temporary file):
nl: verwijderen (van tijdelijk bestand):

en: unterminated call to function `%s': missing `%c'
nl: onafgemaakte aanroep van functie '%s': '%c' ontbreekt

en: unterminated variable reference
nl: onafgemaakte verwijzing naar variabele

en: virtual memory exhausted
nl: onvoldoende virtueel geheugen

en: warning:  Clock skew detected.  Your build may be incomplete.
nl: Waarschuwing:  Klokafwijking geconstateerd.  Het maken is mogelijk onvolledig gebeurd.

en: warning: -jN forced in submake: disabling jobserver mode.
nl: Waarschuwing: -jN is afgedwongen in een deelproces: taakserver-modus uitgezet.

en: warning: NUL character seen; rest of line ignored
nl: Waarschuwing: NUL-teken gezien; de rest van de regel wordt genegeerd

en: warning: ignoring old commands for target `%s'
nl: Waarschuwing: oude opdrachten voor doel '%s' worden genegeerd

en: warning: jobserver unavailable: using -j1.  Add `+' to parent make rule.
nl: Waarschuwing: taakserver onbeschikbaar: -j1 wordt gebruikt.  Voeg '+' toe aan de ouderregel.

en: warning: overriding commands for target `%s'
nl: Waarschuwing: er wordt voorbijgegaan aan opdrachten voor doel '%s'

en: warning: undefined variable `%.*s'
nl: Waarschuwing: ongedefinieerde variabele '%.*s'

en: windows32_openpipe (): process_init_fd() failed
nl: windows32_openpipe (): process_init_fd() is mislukt

en: write error
nl: schrijffout

en: write error: %s
nl: schrijffout: %s

en: write jobserver
nl: schrijven naar taakserver
